• Prihlásiť sa
  • Pomoc pri nákupe
Nakupujem prvý krát

Pred prvým nákupom je potrebné sa zaregistrovať. Registráciou získaš možnosť rýchleho nákupu, budeš môcť spravovať svoje dodacie adresy a sledovať objednávky.

Prihlásiť sa
  • 0
  • vyhľadávanie zavrieť
  • Váš nákupný košík je prázdny!

29/05/2018

Tommy Hilfiger začínal úplne od nuly. Odmietol dokonca Calvina Kleina!

Tommy Hilfiger začínal úplne od nuly. Odmietol dokonca Calvina Kleina! Tommy Hilfiger začínal úplne od nuly. Odmietol dokonca Calvina Kleina!

Notoricky známe červeno-modro-biele logo je symbolom amerického ducha a patrí legendárnej módnej značke Tommy Hilfiger. Zaujíma vás kto stojí za jej zrodom, aké víťazstva a pády zažil tento slávny dizajnér, a čo všetko tomu predchádzalo?

História značky Tommy Hilfiger sa začala písať v roku 1985, keď ju vtedy ako 34- ročný Tommy sám založil. Nebol to však jeho prvý kontakt s módou ako takou. Už popri škole vysoko inklinoval k obliekaniu a k fashion. Namiesto toho aby sa venoval v plnej miere škole, doslova bez peňazí rozbehol vlastný biznis. S hŕstkou kamarátov dal dokopy niečo viac než 150 dolárov a spolu utekali nakúpiť niekoľko párov klasických modrých džínsov, ktoré poupravovali podľa seba a následne predali.

O nejaký čas si mladý nadšenec otvoril svoj prvý obchod, ktorý niesol názov Peoples Place. Tomu sa darilo natoľko, že o pár rokov neskôr mal predajne vo viac ako desiatich mestách po celom New Yorku. To mu však nestačilo, odmietol dokonca aj ponuku asistenta dizajnu u Calvina Kleina. Chcel niečo väčšie. Niečo svoje. Niečo unikátne, a čo je najdôležitejšie, chcel to navrhovať sám.

V roku 1985, vo svojich 34 rokoch zakladá svoj prvý oficiálny módny brand pod vlastným menom. Ešte v ten istý rok stihol uviesť na trh historicky prvú pánsku kolekciu. Netreba azda zdôrazňovať, že mala obrovský úspech. Investori a partneri sa hrnuli a značka začala raketovou rýchlosťou naberať na popularite. Zaujímavé však je, že prvá dámska kolekcia debutovala až o 11 rokov neskôr v roku 1996. Pribudla dokonca aj detská kolekcia, parfumy, hodinky, opasky, okuliare a iné.

Na začiatku roku 2001 odštartovala “podznačka” Hilfiger Denim, ktorou sa chcel Tommy sústrediť na sviežu mladosť. Vyblednuté, zaplátané a potrhané džínsy mali evokovať americký školský štýl, čo sa aj podarilo. Dnes ju však z trhu pomaly vytláča jej modernejšia náhrada s názvom Tommy Jeans.


Firma zožala počas svojej existencie enormné množstvo úspechov. Ešte v roku 1995 dostal Tommy Hilfiger ocenenie roka od prestížnej Rady Amerických módnych návrhárov. Tie sa však nesypali len z módnej oblasti. V tom istom roku Tommy prevzal cenu od hudobného kanálu VH1 nazvanú From the Catwalk to the Sidewalk, čo vo voľnom preklade znamená “z móla do ulice”. O tri roky neskôr ho Parsonova škola dizajnu v New Yorku pasovala za najlepšieho dizajnéra a tiež za Muža roka.

Dnes je z Tommyho Hilfigera monopol. Ikonické logo je alfou a omegou fashion priemyslu, bez ktorého si módu ani nevieme predstaviť. Sieť predajní Tommy Hilfiger nájdete po celom svete. Naše predajne pod záštitou značky Tommy Hilfiger môžete navštíviť v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici, Nitre, Košiciach a v Brne. Online ponuku nájdete tu: https://www.denim.sk/znacky/tommy-hilfiger


FOTO: google.com, pinterest.com