• Prihlásiť sa
  • Pomoc pri nákupe
Nakupujem prvý krát

Pred prvým nákupom je potrebné sa zaregistrovať. Registráciou získaš možnosť rýchleho nákupu, budeš môcť spravovať svoje dodacie adresy a sledovať objednávky.

Prihlásiť sa
  • 0
  • vyhľadávanie zavrieť
  • Váš nákupný košík je prázdny!

25/01/2018

Zakladateľ DIESEL-u, Renzo Rosso : „Hlúpi ľudia vidia veci také, aké môžu byť, nie také, aké sú”

Zakladateľ DIESEL-u, Renzo Rosso : „Hlúpi ľudia vidia veci také, aké môžu byť, nie také, aké sú” Zakladateľ DIESEL-u, Renzo Rosso : „Hlúpi ľudia vidia veci také, aké môžu byť, nie také, aké sú”
Príbeh denimového génia
Vybudovať stabilný biznis bez jediného groša sa ne(dá). Renzo Rosso, ktorého magazín FORBES zaradil medzi top najbohatších ľudí sveta, ho v roku 1978 tiež nemal. Napriek tomu sa mu z nuly podarilo vybudovať najväčšie denimové impérium na zemeguli.

Všetko sa to začalo na textilnej škole. V okamihu, keď Renzo ušil svoje prvé denimové nohavice, vedel, že sú dostatočne kvalitné a pohľadné na to, aby ich mohol predávať. Jeho schopnosť vidieť dokonalosť práve tam, kde na prvý pohľad nie je - v opotrebovaných a roztrhaných džínsoch, ho priviedla k myšlienke vytvoriť vlastný denimový biznis, v ktorý veril.

Pohoršiť je základ
Nič neupúta pozornosť spotrebiteľa viac, ako kampaň, ktorá má gule. V roku 1995 spoločnosť Diesel vyrukovala s reklamou, ktorá odrovnala všetky konkurenčné snahy vrátane prudérneho obyvateľstva. OK, na kampaň s homosexuálnymi námorníkmi svet pripravený nebol, no musíme uznať, že nápad to bol geniálny.
Na otázku, kde Renzo čerpá inšpiráciu odpovedá jednoznačne: „Sú to práve hlúpi ľudia, čo ma ženú vpred. Práve oni vidia veci také, aké by mohli byť, nie také, aké v skutočnosti sú.“ Svoje myšlienky a názory zhrnul, a to bez servítky, vo svojej knihe s názvom „Be Stupid“.

Prečo „DIESEL?“
V 70. rokoch, kedy zúrila takzvaná „ropná kríza“, a mladý Renzo Rosso budoval svoj alternatívny módny biznis, svet využíval alternatívne palivo diesel. Práve nekonvenčnosť, jedinečnosť a originalita či „inakosť“ boli veci, na ktoré Renzo pri charakteristike svojich modelov nedal dopustiť. Jednoduché.

Apropo, DIESEL:
Značka Diesel sa podpísala pod ikonické kúsky vysokej kvality, ktorých dizajn si navrhuje sama. Je jednou z najžiadanejších európskych výrobcov džínsovej módy, ktorá neustále rozširuje svoj sortiment o zaujímavosti, ktorými láka najmä mladých a nezávislých ľudí. A že to nie je len o móde. Diesel za posledné roky podporil nejeden umelecký projekt, podporuje mladé talenty v tých najrôznejších formách a v roku 2006 ponúkol štedré sponzorstvo na boj proti AIDS v rámci charitatívneho plesu vo Viedni.

Na svoju rodnú krajinu nedá Renzo Rosso dopustiť. Bez váhania neváhal zaplatiť takmer šesť miliónov eur za opravu jedného z historických mostov v Benátkach a talianskej dedinke Bassano del Grappa zabezpečil prístup na internet každému obyvateľovi úplne zdarma.
Eshop denim.sk používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte. Dalšie informácie